Detonatory są montowane na powierzchni

Vishay wprowadził "masywny elektroprotechniczny układ inicjatora" (MEPIC) - rezystor 0805 SMD do tak zwanej elektronicznej detonacji lub cyfrowej obróbki strumieniowej.
"Ma bardzo przewidywalne, odtwarzalne i niezawodne zachowanie i spełnia standardy USCAR i AKLV16", powiedział Farnell, który zaopatruje urządzenie. "MEPIC może być przystosowany do użycia z różnymi materiałami pirotechnicznymi do zastosowań takich jak eksplozje górnicze, fajerwerki, zapałki elektryczne i cywilne detonatory do rozbiórki."
MEPIC są dostępne w zakresie od 1 do 8 Ω, z wyzwalaniem do 1,5 mJ lub 250μs.
Zostały one zaprojektowane w celu zaoferowania alternatywy dla technologii "mostkowej", o tej samej wydajności i umożliwiającej alternatywny proces montażu i projekty inicjatorów.
Od inicjatorów oczekuje się, że będą stosować główny materiał pirotechniczny (zazwyczaj mokry podkład, a następnie suszenie) do obszaru roboczego urządzenia. "Geometria obszaru aktywnego MEPIC, a także chemia podkładu i jego metoda impregnacji, będą determinować wyniki globalne", powiedział Vishay, dodając, że inicjator musi być użyty, ponieważ wielkość ziarna proszku wybuchowego nie zapewnia bezpośredniej bliskości kontakt zapewniający powtarzalną niezawodność działania.
"Cały ogień" - gdzie większość energii jest przekazywana do gruntu - i "brak ognia" - gdzie zapłon nie jest inicjowany pomimo EMC i prądu testowego - musi zostać ustalony między klientem a Vishay.
Specjalne wymagania dotyczące lutowania podano w arkusz danych.
Super 12
MEPIC jest częścią Vishay's Super 12 - ciekawa inicjatywa marketingowa, która podkreśla sześć półprzewodników i sześć pasywnych, które wyróżniają się wśród swoich rówieśników.
Kolejnym członkiem tegorocznego Super 12 jest Si7157DP - p-kanałowy mosfet z "najniższym oporem w historii", twierdzi Vishay - 1,6mΩmaksprzy -10Vbramai 2mΩmaks przy -4,5V.
Występuje w wersji SO-8 6 x 5 mm i może obsługiwać 20 V i 60 A. Oczekuje się zastosowania przy przełączaniu obciążenia i baterii.
