Wybierz swój kraj lub region.

Close
Zaloguj Zarejestrować E-mail:Info@infinity-electronic.com
0 Item(s)

Wydaje się, że wydatki na sprzęt półprodukcyjny spadną w tym roku o 14% i wzrosną o 27% w przyszłym roku

Spowolnienie w sektorze pamięci spowodowało, że spowolnienie w 2019 r. Oznacza koniec trzyletniego wzrostu wydatków na sprzęt fabularny.

W ciągu ostatnich dwóch lat pamięć stanowiła roczny udział około 55% całego sprzętu, a odsetek ten powinien spaść nawet do 45% w 2019 r., Ale w 2020 r. Wzrośnie do 55%, podał SEMI.

Pamięć reprezentująca zbyt dużą część całkowitych wydatków powoduje, że wszelkie wahania na rynku pamięci wpływają na ogólne wydatki na sprzęt.


Przegląd wydatków SEMI na super sprzęt o pół roku pokazuje, że wysoki poziom zapasów i słabnący popyt doprowadziły do ​​większego niż oczekiwano spadku pamięci DRAM i NAND (3D NAND) w drugiej połowie 2018 r., Obniżając wydatki na pamięć o 14%.

Przewiduje się, że tendencja spadkowa utrzyma się w pierwszej połowie 2019 r., A wydatki na pamięć spadną o 36%, choć wydatki na pamięć mogą wzrosnąć o 35% w drugiej połowie roku.

Odlewnia jest drugim co do wielkości sektorem po pamięci, przeznaczonym na wydatki na sprzęt fabularny. W ciągu ostatnich dwóch lat roczny udział wahał się od 25% do 30% rocznie. W 2019 r. I 2020 r. Roczny udział ma utrzymywać się na stałym poziomie około 30%, zauważył SEMI.

I choć odlewnie zazwyczaj wahają się mniej niż sektor pamięci w wydatkach na sprzęt, nie są odporne na zmiany na rynku.

Na przykład, po spadku pamięci, wydatki na sprzęt odlewniczy spadły o 13% w drugiej połowie 2018 r. Od pierwszej połowy roku, powiedział SEMI.